Oferty

Staże, praktyki, stypendia

OFERTA PRACY: Referendarz do spraw audytu i kontroli w Wydziale Terenowym Audytu w Warszawie III Departamentu Audytu Środków Publicznych (jednostka organizacyjna Krajowej Administracji Skarbowej)

Oferty pracy

17 grudnia 2017

Ministerstwo Finansów poszukuje kandydata na stanowisko:  Referendarz do spraw audytu i kontroli w Wydziale Terenowym Audytu w Warszawie III Departamentu Audytu Środków Publicznych (jednostka organizacyjna Krajowej Administracji Skarbowej)

Miejsce praktyk
Warszawa
Obowiązki
  • Wykonywanie audytów i kontroli w jednostkach gospodarujących środkami
    publicznymi w tym środkami pochodzącymi z Unii Europejskiej oraz innych źródeł
    zagranicznych, opracowywanie wyników tych audytów.
  • Opracowywanie projektów protokołów z audytu/kontroli, podsumowań ustaleń,
    sprawozdań oraz innych dokumentów niezbędnych podczas prowadzenia
    czynności i wystąpień do jednostek podlegających badaniu
  • Sporządzanie dokumentacji roboczej z przeprowadzonych czynności.
  • Koordynowanie prac zespołu audytowego i kontroli.
Wymagania
  • Wykształcenie: wyższe
  • Doświadczenie zawodowe: 1 rok w obszarze kontroli lub audytu
  • Znajomość przepisów z zakresu: prawa unijnego i krajowego dotyczącego funduszy
    strukturalnych oraz pomocy finansowej z UE i innych źródeł zagranicznych,
    finansów publicznych, rachunkowości oraz zamówień publicznych
  • Znajomość zagadnień z zakresu międzynarodowych standardów audytu oraz metod
    i technik audytu
  • Znajomość ustawy o Krajowej Administracji Skarbowej
  • Umiejętność skutecznej komunikacji
  • Umiejętność wyciągania wniosków i proponowania rozwiązań
  • Umiejętność dokonywania interpretacji i wykładni przepisów prawa
  • Umiejętność pracy w zespole
  • Niepełnienie służby zawodowej ani niepracowanie w organach bezpieczeństwa
    państwa wymienionych w art. 2 ustawy z dnia 18 października 2006 r. o ujawnianiu
    informacji o dokumentach organów bezpieczeństwa państwa z lat 1944-1990 oraz
    treści tych dokumentów (Dz. U. z 2017 r. poz. 2186), ani niebycie ich
    współpracownikiem
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne
    przestępstwo skarbowe